Ziraat Bankasının Çiftçilere Faizsiz Kredi İmkanı

Ziraat Bankasının Çiftçilere Faizsiz Kredi

Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi birçok alanda müşterilerine finans desteği sağlayan Ziraat Bankası, çiftçilere kampanyalı ve fırsatlar ile dolu çiftçi kredisi olanakları sağlamaktadır. Ziraat Bankası çiftçilerin yüzünü faizsiz çiftçi kredileri ile güldürmektedir.

Üretimin temel direği olan çiftçilerin üretiminin devamlılığını sağlamak adına Ziraat Bankası kredi alanında çiftçilerin de yüzünü güldürecek kredi paketleri sunmaktadır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Çiftçilere çiftçi kredisi imkânı sunan Ziraat Bankası, çiftçilerden bazı şartlar talep etmektedir. Çiftçi kredisi için öncelikle başvuru sahibinin kredi geçmişi yani kredi notu sorgulanmaktadır Kredi notunun ardından ise başvuru sahibinin gelir düzeyinin yeterli olup olmadığına bakılmaktadır. Ayrıca çiftçinin bankaya teminat gösterebilmelidir. Bu teminat gelir belgesi ya da taşınmaz gayrimenkul olabilmektedir. Bu şartları karşılayan çiftçilere kredi imkânı sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Çiftçinin gelirini belgeleyen gelir belgesi,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Tapu ve kira kontratı gibi tarımsal işletme olduğunu belgeleyen belgeler,
  • İpotek edilerek teminat gösterilebilecek mal beyanı,
  • Tarım işletmenin faaliyet gösterdiğine dair en az üç yıllık gelir bilançosu ve gelir tablosu gibi belgeler ziraat bankası çiftçi kredisi için gerekli belgeler olmaktadır. Başvuru sırasında bu belgeler Ziraat Bankasına ibraz edildikten sonra banka tarafından soruşturma başlar ve şayet Ziraat Bankası kredinin verilmesini uygun görür ise çiftçi kredisi banka tarafından onaylanmaktadır.

Ziraat Bankasından Çiftçilere Tam Destek!

Ziraat Bankası çiftçi kredisi adı altında çiftçilere yönelik fırsatlarla dolu kredi paketleri düzenlemektedir. Çiftçilere faizsiz kredi imkânı sunan Ziraat Bankası, sağlamış olduğu kredi imkânları ile çiftçilerin üretimine tam destek sağlamaya devam etmektedir. Bu kampanyalar sayesinde Ziraat Bankası çiftçilerin uğraş alanlarına göre karlı ve uzun vadeli kredi çekmelerini sağlamaktadır.

Benzer içerikler:  Ziraat Bankası Kredi Hesaplaması

Ziraat Bankasının Çiftçi Kredisi Kampanyaları Nelerdir?

  1. Arazı Alım Kredileri: Ekim ve dikim işleri için tarım arazisi almak isteyen çiftçilere Ziraat Bankası tarafından verilen bir kredidir. Hem gerçek hem de tüzel kişilere verilen bu kredi, bitişik arazilerin ve normal arazilerin alımında çiftçilere destek olmaktadır.
  2. Organik Tarım Kredileri: Organik Tarım Kredi Kanunu kapsamında organik tarım yapan ve pazarlayan çiftçilere verilen çiftçi kredisidir.
  3. İşletme Edindirme Kredileri: Bitkisel, hayvansal ve su üretimi yapan çiftçilere özel Ziraat Bankası tarafından verilen kredidir.
  4. Genç Çiftçi Kredisi: Ziraat Bankasının 18 le 41 yaş arasındaki genç çiftçilere verilen 90 Bin TL hibe kredisidir. Bu kredi ile Ziraat Bankası genç çiftçilere hibe miktarının üç katı kadar kredi imkanı sunmaktadır.
  5. Hasat ve Pazarlama Kredileri: Çiftçilerin hasat ve satma dönemlerinde ihtiyaç duydukları finans desteğini sağlamak amacı ile çiftçilere verilen kredidir.

Ziraat Bankasından gerekli belgeler ile çiftçi kredisi başvuru yaptıktan sonra şayet kredi banka tarafından onaylanır ise ziraat bankası çiftçi kredisi hesaplama işlemleri yapılarak kredi miktarı çiftçiye tahsis edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Devlet Teşviklerinde Turizm Ve Otellere Sağlanan Teşvikler Nelerdir? başlıklı makalemizde devlet teşviki, kosgeb destekli teşvikler ve otellere sağlanan kolaylıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*