Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti
Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Birçok kişi gün içinde nakit sıkıntısı yaşamaktadır. Nakit kullanımından çok kredi kartı ya da banka kartı kullananların ise bu ihtiyacı gün içinde daha çok sorun yaşamalarına neden olmaktadır. Biz de sizlere bu yazımızda bankaların günlük nakit çekme limitleri ve bu limitler dışında nakit kullanılıp kullanılamayacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Türkiye’nin en büyük ve en köklü bankası olan Ziraat Bankası gün içinde birçok müşterisine kolaylıklar sağlamaktadır. Günlük nakit ihtiyacı için ise müşteriler Ziraat ATM noktalarını kullanmaktadır. Ziraat Atm’ler aracılığı ile günlük para çekme işlemi en fazla 1500 TL olmaktadır. Bu miktarın üstünde yapılan çekimlerden komisyon ücreti alınırken emekli maaşını Ziraat Bankası aracılığk ile kullananların günlük nakit çekme işleminde 1500 TL sınırını aşması halinde komisyon ücreti talep edilmez.

Ziraat Bankası günlük para çekme limiti 1500 TL iken Ziraat ATM aracılığı ile hesap yatırmanın günlük limiti ise 20.000 TL ‘dır. Para yatırma limiti içinde ise ATM ‘lerin markalarına göre tek seferde kabul ettikleri banknot miktarları ise değişiklik göstermektedir. Bazı ATM ‘ler  tek seferde 200 TL kabul ederken bazı ATM’ler 40 TL kabul etmektedir.

Ziraat Bankasına ait kartınızı unuttuğunuz zaman kartsız işlem yapmak isterseniz günlük kartsız para çekme miktarı 500 TL ,para yatırma limiti ise 20.000 TL ‘dır. Kartsız işlem olanağından yalnızca banka müşterileri yararlanmaktadır. Yine kart kullanmadan günlük nakit çekme işlemi yapmak isteyenler bunun için banka ile anlaşma yapmak zorundadır.

Ziraat Bankası günlük para çekme limitleri içinde para yatırmak isteyenler için ise para yatırılır ibaresi olan ATM’ler tercih edilmektedir. Para yatırma ibaresi olmayan ATM ‘ler ile para yatırma işlemi yapılamamaktadır.

Benzer içerikler:  YapıKredi Evlilik Kredisi

Para çekme ya da para yatırma işlemleri sırasında dikkate alınacak en önemli nokta şifrenizi kimse ile paylaşmamak ve mümkün ise şifrenizi yazarken etrafınızda kimsenin olmamasına dikkat etmektir. Herşeyden önce bu durum güvenliğiniz için önemlidir.

Günlük para çekme limiti bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bazı bankalarda günlük para çekme limiti 500 TL olabilmektedir. Bu konu ile ilgili diğer yazılarımızda daha detaylı anlatımlarda bulunacağız.

Bir önceki yazımız olan Döviz Bozan ATM ve Bankaların Listesi başlıklı makalemizde atm, banka ve döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*