Yapı Kredi KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği

KOSGEB Yapıkredi Desteği

KOSGEB, işyeri açmak isteyen ve mevcut işyerini büyütmek isteyen girişimcilere gerekli maddi desteği sağlamak amacı ile kredi imkânları sağlamaktadır. KOSGEB, girişimci destek kredisini anlaşmalı bankalar ile iş birliği sağlayarak vermektedir. Faizsiz kredi desteği olan kobi kredi Yapı Kredi Bankasının sağladığı kedi imkânlarından birisidir.

KOSGEB faizsiz kredi desteği almak isteyen girişimciler anlaşmalı bankalardan birisi olan Yapı Kredi Bankasının talep ettiği belgeleri ve başvuru şartlarını tamamlayarak kredi talebinde bulunabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB faizsiz Kobi kredisi çekmek isteyen girişimciler, anlaşmalı KOSGEB bankası olan Yapı Kredi Bankasına gerekli belgeler ile giderek sıfır devlet destekli kobi kredisi imkânından faydalanabilmektedir. Başvuru sırasında gerekli işlemler için girişimciler Yapı Kredi Bankası müşteri temsilcileri tarafından yönlendirilmektedir.

Yapı Kredi Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Sıfır faiz kredi imkânından faydalanmak isteyen girişimci Kobiler Yapı Kredi Bankasına bir takım evraklar ibraz etmek durumundadırlar.

Başvuru yapan girişimci adayları başvuru sırasında;

 • Sistemden alınan onay formu belgesini,
 • İşletmenin ticari olduğunu ispatlayan belgeler olan; vergi levhasını, son bir yıla ait gelir belgesini ve bilanço, oda kayıt belgesini,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisini öncelikle bankaya tebliğ etmek durumundadır. Ancak başvuru sırasında bu belgeler yeterli olmamaktadır çünkü başvuru ardından şirket adına Kobi hesabı açılacağından dolayı Yapı Kredi bankası şirketin mali durumunu gösteren ve ispatlayan belgeler talep etmektedir.

Başvurusu sırasında şirketin mali durumunu göstermek amacı ile gerekli olan belgeler;

 • İşveren kişinin SGK hizmet dökümü belgesi,
 • İşverenin mal beyanını gösteren belge ya da belgeler,
 • Cari yıl geçici vergi beyannameleri,
 • Anonim şirketleri için hazirun cetveli,
 • Oda kayıt belgesi,
 • Ticaret sicil gazetesi,
 • İmza sirküsü beyannamesi,
 • Vergi levhaları gibi belgelerdir. Bu belgeler başvuru sırasında işletmenin mali düzeyini ispatlamak açısından Yapı Kredi Bankasının talep ettiği gerekli belgeler olmaktadır.  Bu evrakların yanı sıra başvuru yapılmadan önce banka müşteri temsilcisi ile iletişime geçilerek evrakların teyit edilmesi başvuru sürecinin daha hızlı ve kolay ilerlemesi için oldukça önem arz etmektedir.
Benzer içerikler:  KOSGEB Kredi Faiz Desteği

Yapı Kredi Faizsiz Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Yapı Kredi faizsiz kredisi başvuru sırasında aranan en önemli şartların başında kişinin kredi sicilinin temiz olmasıdır. Başvuru yapan kişinin kredi notu ne kadar yüksek olur ise kredi de o kadar hızlı bir şekilde onaylanacaktır.
 • Faizsiz Kobi kredisi başvurusu yapan esnafların en az 1 senelik ticari geçmişleri olması gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu yapan kişinin hakkında bir yasal işlem yapılmamış ve banka ödemeleri yüzünden kara listeye alınmamış olması gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası faizsiz kosgeb kredi şartları konusunda temiz olan esnafların kredileri kısa sürede onaylanmaktadır. Başvuru sürecinde en önemli kriter başvuru sahibinin kredi notunun ve kredi sicilinin temiz olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Çalışan Hesap Nedir, Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde çalışan hesap alt limiti, Yapı Kredi Bankası ve Yatırım fonu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*