Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? Faiz Oranları Nelerdir?

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? Faiz Oranları Nelerdir?

Birçok banka prosedür olarak hesabınızda ne kadar nakit varsa o kadar işlem yapmanıza olanak tanımaktadır. Bu sebeple harcama sınırını aştığınız zaman artık işlem yapma gibi bir duruma sahip olamazsınız. Ancak Yapı Kredi esnek hesap ile artık hesabınızda paranız kalmasa bile harcama yapmaya devam edebilirsiniz. Biz de sizlere bu yazımızda Yapı Kredi esnek hesap nedir, faiz oranları nelerdir sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Yapı Kredi esnek hesap ana hesaba bağlı olarak kullanabileceğiniz hesabınızda nakit kalmasa dahi yararlanabileceğiniz bir sistemdir. Bu sistemde esnek hesabınızın limiti kadar harcama yapabilirsiniz.

Yapı Kredi esnek hesaba başvurmak için gerekli belgeler şu şekildedir;

Nüfus cüzdanı fotokopisi (varsa kefilin de kimlik fotokopisi)

Gelir Belgesi (varsa kefile ait olan gelir belgesi de)

Ücretli çalışan iseniz son maaş bordrosunun fotokopisi

Serbest meslek erbablarının son vergi levhası fotokopisi

Emekliler için hesap cüzdanı,

Kira geliri sahibi iseniz kira sözleşmesi ve varsa tapu fotokopisi gelir belgesi olarak kabul edilmektedir.

Elektrik,su,telefon,doğalgaz gibi abonelik gerektiren sözleşmelerin son 3 aya ait fotokopisi,

İkametgah belgesi.

Yapı Kredi Esnek Hesaba Nasıl Başvurulur?

Yapı Kredi esnek hesaba başvurmak için  internet bankacılığı sistemini, Yapı Kredi ATM şubelerini , Yapı Kredi çağrı merkezi sistemini kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Faizi Nasıl İşler?

Yapı Kredi esnek hesap kullanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu faiz masrafıdır. Yapı kredi esnek hesap faiz oranı kullanılan gün ve tutar üzerinden hesaplanarak borcunuza yansır. Eğer esnek hesap limitinizi kullanmazsanız herhangi bir faiz durumu ile de karşılaşma durumunuz da olmaz.

Benzer içerikler:  EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yapı Kredi esnek hesap kullanım tutarı bilgilerini öğrenmek için e-hesap özeti öğrenme talimatı vererek aylık harcamalarınızı e -posta adresinize ücretsiz olarak döküm şeklinde ulaşabilirsiniz.

Gerek esnek hesap gerekse de kredi kartı kullanımlarında dikkatli harcama yapmak kendi yararınıza olacaktır. Bazı kullanıcılar hesapsız harcamalar yaparak kendilerini zora sokmaktadır. Böyle durumlarda karşılaşacağınız olumsuz durumların başında kredi notunuzun olumsuz olarak etkilenmesi gelir ki bu durumda ilerleyen zamanlarda kredi başvurularınızı olumsuz olarak etkileyecektir.

Bir önceki yazımız olan Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 3280 SMS Kredi, Cebimde Kredi ve Denizbank Kredi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*