Vakıfbank Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank Günlük Para Çekme Limiti

Hemen hemen hepimiz kredi kartı veya banka kartı  kullanmaktayız. Ancak yine de nakit kullanmak zorunda olduğumuz durumlar da mevcuttur. İşte biz de sizlere nakit kullanımı ve günlük çekim hakkında bilgiler vermeye çalışacağımız bu yazımızda aynı zamanda Vakıfbank günlük para çekme limiti hakkında da bilgiler vermeye çalışacağız.

Vakıfbank Günlük Para Çekme Limiti

Gün içinde bir şekilde nakite ihtiyacı olan kişiler bankaların ATM’lerini kullanmak suretiyle işlerini halletmektedirler. Bu işlem yolu ile bankalardan müşterilerine kolaylık sağlayan bankalardan birisi de Vakıfbank ‘tır. Vakıfbank günlük para çekme ya da yatırma limiti paranın cinsine göre değişiklik göstermektedir. Vakıfbank günlük para çekme limiti tl üzerinden yapılmak istendiği takdirde günlük limit en az 10 TL en çok ise 1500 TL olmaktadır. Ancak döviz üzerinden günlük limit ise 1000 dolar ya da 1000 euro olmaktadır.

Vakıfbank günlük para yatırma limiti TL de banka kartı ile 5 TL ile en yüksek para yatırma limiti yoktur. Vakıfbank günlük para çekme ya da yatırma limiti kartlı ya da kartsız işlem yapmanıza göre de değişiklik göstermektedir. Kartsız işlemlerde günlük para yatırma limiti en çok 20.000 TL olmaktadır.

Vakıfbank para yatırma işlemi sırasında şifrenizi kimse ile paylaşmamaya özen gösteriniz. Mümkünse ATM işlemleri sırasında yanınızda kimsenin olmamasına dikkat edin. Ve yine kartınızla ve ATM ile ilgili sorun yaşadığınızda banka yetkilileri haricindeki kişilerden yardım istemeyin.

Vakıfbank günlük para çekme limiti aşılması halinde komisyon ücreti alınmaktadır. Bu ücretle karşılaşmamak için limit dahilinde çekim yapmak kendi yararınıza olacaktır. Bazı bankalar emekli maaşını kendisinden alan müşterilerini komisyon ücretinden muaf tutmaktadır. Günlük para çekimi yapmak isteyen kişiler limiti aştığı takdirde bir ücret kesintisi yaşamaktadır.

Benzer içerikler:  Kalkınma Ajansları Nedir ve Faaliyetleri Nelerdir?

ATM aracılığı ile işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bazı ATM’lerin para çekme işlemi yaparken para yatırma işlemini yapmadığıdır. Bu konu üzerine para yatırırken dikkat edilmesi gerekir. ATM’ler para yatırma işlemi sırasında tek seferde 10,20,50,100 ve 200 TL ‘lik  banknotları kabul etmektedir. Islanmış ya da yıpranmış kağıt paralar bazı ATM’lerde kabul edilmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 3280 SMS Kredi, Cebimde Kredi ve Denizbank Kredi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*