Vakıfbank 5724 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank 5724 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknoloji çağını hızla yaşadığımız şu günlerde bankalar da  bu çağa ayak uydurmuş ve müşterileri için çeşitli kredi başvurusu yapma olanağı sunmaya başlamıştır. Biz de sizlere bu yazımızda banka kredisine başvurmanın bir yolu olan SMS yolu ile kredi başvurusu nasıl yapılır, Vakıfbank 5724 SMS yolu ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Vakıfbank SMS ile Kredi Başvuru Yöntemi

Bankalar artık müşteriyi yormadan şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi başvurusu yapma imkânı sunmaktadır. İnternet bankacılığı sistemini kullanarak kredi başvurusu yapmak günümüzde en çok tercih edilen yöntem olmakla birlikte artık SMS yolu ile de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Vakıfbank’tan kredi kullanmak isteyenlerin SMS yolu ile başvuru yapmaları mümkündür. Ancak şunu belirtelim ki SMS yolu ile kredi başvurusu yapmak bir ön başvuru olarak değerlendirilir. Burada kredi notunuza ,kredi kullanıp kullanamayacağınıza ve gelir durumunuza bakılır.

Vakıfbank SMS yolu ile kredi başvurusu yaparken cep telefonunuzun SMS bölümüne girerek adınız ,soyadınız, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve başvurmak istediğiniz kredi miktarını yazarak 5724 Vakıfbank SMS ile kredi başvurusuna göndermeniz gerekmektedir. Vakıfbank kredi başvurunuz onaylandıktan sonra dilediğiniz Vakıfbank şubesinden işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sms ile kredi başvurusu yapmak bu kadar kolaydır.

SMS Yolu İle Kredi Başvurusu Yaptım Ancak Kredi Kullanmaktan Vazgeçtim Ne Olur?

Vakıfbank’tan ya da herhangi bir bankada SMS yoluyla yaptığınız başvurular bir ön başvuru niteliğinde olduğu için kredi kullanmaktan vazgeçtiğiniz durumlarda bankayı bu durumdan haberdar etmek gibi bir yükümlülüğünüz bulunmamaktadır. Kullanmaktan vazgeçtiğiniz takdirde yapmanız gereken herhangi bir işlem yoktur. Dediğimiz gibi SMS yoluyla başvuru bir ön başvuru olduğu için sadece kredi kullanıp kullanamayacağınız konusunda banka sizi bilgilendirir. Yani aslında  SMS yoluyla başvuru yaptığınız zaman esas sözleşme için banka ile görüşmeniz gerekeceğinden herhangi bir yükümlülüğün altına girmiş olmazsınız.

Benzer içerikler:  Faturalı Hat ile Nasıl Kredi Çekilir?

SMS Yolu ile Kredi Başvurusu Yapmak Ücretli Mi?

Vakıfbank 5724’e SMS yolu ile kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerden standart  bir mesaj kullanım ücreti alınmaktadır. Bu durum kullanılan operatöre göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca Vakıfbank SMS yolu ile kredi başvurusu yapanlanlardan ayrı bir ücret talep etmemektedir.

Bir önceki yazımız olan Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 3280 SMS Kredi, Cebimde Kredi ve Denizbank Kredi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*