Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

ucretsiz Kredi Notu ogrenme Nasil Yapilir
ucretsiz Kredi Notu ogrenme Nasil Yapilir

Kredi talep ettiğiniz tüm bankaların talep ettiği koşulların başında kredi notunun yüksek olması gelmektedir. Kredi notunuz düşük ise bankalar kredi talebinizi olumsuz olarak sonuçlandırabilmektedir.

Kredi Notu Nedir?

Geçmişten bu yana tüm bankalar ile aranızda finans ilişkilerini ifade eden verilerin analiz edilerek oluşturulan değere “Kredi notu” adı verilmektedir. Merkez Bankası ile tüm bankaların ortak olarak oluşturduğu kredi notu, bankalara yaptığınız kredi başvurularında en önemli değerlendirme ölçütü olmaktadır.

Riskli Olmayan Kredi Notu Değeri Kaçtır?

Kredi Kayıt Bürosu tarafından kaydedilen tüm finansal geçmişiniz Findeks tarafından analiz edilen kredi notu değerleri basamaklara ayrılarak kredi notu analizini; en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olmak üzere sınıflandırmaktadır. Eğer kredi notunuz 699 ise en riskli,1099 ise orta riskli, 1499 ise az riskli, 1699 ise iyi ve 1700’ün üzerinde ise çok iyi kredi notu sınıfında bulunmaktasınız. Kredi notunuz kredi başvurusu işlemleri sırasında sorgulandığında kredi notunuz 1500 ile 1699 arasında olur ise iyi sınıfına girdiğinizden dolayı kredi çekme talebinizin olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksek olacaktır. Bu nedenle de bankalardan finansal destek talep etmeden önce merkez bankası kredi notu sorgulama işlemi yapmanız yararınıza olacaktır.

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu öğrenmenin birçok yöntemi vardır. Kredi ya da kredi kartı başvurusu yaptığınızda ilgili banka başvurunuzu değerlendirirken öncelikle Kredi Kayıt Bürosu kredi notu sorgulama ekranı kanalı ile kredi notu sorgulamanızı yapmaktadır. Ancak kredi notunuzu herhangi bir kredi ya da kredi kartı başvurusu yapmadan önce kendisiniz yapmanız işleminizin daha hızlı bir şekilde yürümesi açısından faydanıza olacaktır.

Operatörler İle Ücretsiz Kredi Notunuzu Öğrenebilirsiniz

Vodafone, Avea ya da Türkcell gibi telefon operatörlerinden telefon satın almak istediğinizde operatörler öncelikle TC kimlik numaranız ile kredi notunuzu sorgulamaktadır. Dolayısıyla da bir telefon operatörüne giderek telefon satın almayı düşündüğünüzü beyan ederek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi Kayıt Bürosu, toplam dokuz bankanın ortak oluşturduğu veri kayıt alanıdır. Bu nedenle de mevcut krediniz olup olmadığı, kredi kartı ya da kredi ödemelerinizin düzenli olup olmadığı sorgulama ekranında çıkmaktadır.

Findeks İle Ücretsiz Kredi Notunuzu Öğrenin

Findeks, Kredi Kayıt Bürosu’nun kaydettiği verileri analiz ederek kredi notunuza sayısal bir değer olarak ortaya koyan sistemdir. Kredi çekmeyi düşünüyorsanız ve kredi notum kaç diye soruyorsanız Findeks internet sayasına girerek öncelikle bireysel kayıt oluşturmanız gerekecektir. Ardından kimlik bilgilerinizi girerek bankalar ile aranızda finansal ilişkilerin dökümü olan kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Akbank İle Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz!

Akbank müşterilerine ücretsiz kredi notu sorgulama imkânı sunmaktadır. Eğer Akbank müşterisi iseniz Akbank uygulamanızı android cep telefonunuza indirip kart bilgilerinizi girerek kredi notunuzu hızlı ve ücretsiz bir şekilde anında öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer içerikler:  Geri Ödemesiz Kredi Var Mı? Nasıl Alınır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*