Tasarruf Etme Yöntemleri

Tasarruf Etme Yöntemleri

Birikim ve yatırım yapabilmenin en etkili yolu kuşkusuz ki tasarruf yapmaktır. Bu bağlamda bilinçli tüketici haline gelerek kendimizden ziyade çevremizdekileri de düşünmüş oluruz. Gelecek anlamında beklenti içerisine giren bir bireyin tasarruf etmesi ve bu doğrultuda parasını doğru kullanması kaçınılmaz. Gelir ve giderler ile harcama ve borçların bilinçli organize edilmesi ileriye dönük sağlam adımların atılmasında etkili. Bu makalemizde sizlere tasarruf etmek için 8 yöntemden bahsedeceğiz.

İlk aşama olarak kendi kendinizi hazırlamanız gerekir. Bu uzun bir yol planlı programlı hareket ederek tasarrufu bir yaşam tarzı haline getirmeniz gerekir. İkincisi ise mutfak masraflarının gözetilmesi. Masrafların hiçte hafife alınmayacak kadar fazla olması mutfak masraflarından çıkıyor. Buna önlem almak için artan yiyecekleri değerlendirmek ve mutfak alışverişine çıkılmadan önce liste yapmak bu listeye uyarak bunun dışına çıkmamanız gerekir. Tasarruf etmek için 8 yöntemden üçüncüsü ise faturaların düzenlenmesi, ay içerisinde fatura tüketiminizin gereğinden fazlası size ekstra masraf olarak geri dönüyor. Bir diğer yöntem ise kendiniz ile alakalı kişisel bakımınız. Şimdi bahsedeceğimiz yol hem sağlığınız açısından son derece faydalı hem de ileriye dönük yatırımlarınızda tasarruf sağlıyor. Belirli bir işe sahipseniz. Ve işe gidiş yolu mesafe açısından çok uzun değil ise bir ulaşım aracı kullanarak değil de yürüyerek gitmenizde fayda var.

Tasarruf etmek için 8 yöntemden en etkili olanı ise kredi kartınızı ortadan kaldırma. Şüphesiz ki hayatımızı alt üst eden kredi kartı bilinçsiz kullanım ile beraber insanların kabusu haline geliyor. Peşin paranın olmadığı yerlerde kullanıldığı ve hatta gereksiz ürünlerin sırf kredi kartı yüzünden alındığı bir gerçek. Eğlence ortamınızı eve taşıyın.  Ve son olarak sağlığınıza mümkün mertebede dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer içerikler:  Dolar Neden Sürekli Yükseliyor?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*