Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

ssk sız kredi veren bankalar

Bankalar hem kendi müşterilerine hem de dışarıdaki potansiyel müşterilere her zaman daha iyi hizmet verebilmek adına büyük bir yarış içerisinde olmaktadır. Bu yarışta sigortasız kişiye kredi veren bankalar bir adım önde diyebiliriz. Çünkü hemen her banka sigortası olan ve bir işte sigortalı olarak çalışan herkese az veya çok kredi verebilmektedir. Oysa ülkemizde sadece sigortalı kimseler yaşamıyor ve sadece sigortalı kimselerin paraya ihtiyacı olmuyor. Bu nedenle sigortası olmayanlara da kredi veren bankalar daha avantajlı bir konumdadır.

Sigortası Olmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Bankalar, kredi çekme talebiyle başvuruda bulunan müşterilerine birtakım koşullar sunmaktadır. Bu koşulların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi sonucunda talep edilen krediden kişinin ödeme güçlüğüne göre verilebilecek kadarı kredi olarak kullandırılmaktadır. Kredi kullanacak olan müşterilerden istenilen ilk koşul, şüphesiz maaş bordrosudur. Haliyle de sigortalı olmasıdır. Maaş bordrosu olan ve en az son 6 aydır sigortası olan kişilerin kredi çekmemesi için herhangi bir engel de yoksa rahatlıkla kredi kullanabileceklerdir. Sigortası olmayan, yani herhangi bir işte maaşlı olarak çalışmayan veya çalışmasına rağmen resmi olarak görünmeyen kişilerin kredi çekebilmesi ise oldukça zordur. Bu tür durumda olan kişilerin kredi çekebilmek için ipotek göstermesi ya da kefil bulması gerekecektir. Aksi takdirde sigortası olmayan kimselerin kredi çekmesi çok zordur. Hatta imkansızdır diyeliriz. Fakat son yıllarda yasal düzenlemelerin ardından bankalar da tavır değiştirerek artık ortalama 10 bin TL’ye kadar krediyi sigortasız kişilere kullandırabilmektedir.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar 

Bankların son zamanlarda gündelikçi olarak çalışan, tarımsal faaliyetlerde bulunan ve geçici işçilik yapan kişilere de kredi kullandırdığını görmekteyiz. Yani sigortası olmayan kişilere kredi verebilmekteler. Bu bankaların başında devlet destekli bankalardan birisi olan Halk Bankası gelmektedir. Halk Bankası’nı ise İş Bankası, Yapı Kredi, Denizbank, ING Bank ve Finans Bank gibi özel bankalar izlemektedir. Bu bankalar, sigortalı olma koşulu haricindeki diğer koşulları sağlayan müşterilerine yaklaşık 10 bin TL civarında kredi kullandırmaktadır. Eğer siz de sigortalı değilseniz ama kredi çekmek istiyorsanız bu bankalardan sizin için en uygun olanına giderek kredi kullanabilirsiniz.

Benzer içerikler:  Finansbank Ay Sonu Hesabi Nedir?

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*