Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

  Son yıllarda nakit para ihtiyacı olan kimseler soluğu bankalarda almaktadır. Sigortası olanlara hemen her banka kredi vermektedir. Bu yazımızda sigortası olmayana kredi veren bankalar ile ilgili bilgi paylaşımında bulunacağız. Çünkü sigortası olana krediyi her banka çıkarabilmektedir. Bankaların kredi başvurusunda müşterilerine sundukları şartlardan birisi de maaş bordrosudur. Maaş bordrosu ya da diğer adıyla gelir belgesi aynı zamanda zorunlu sigorta demektir.

Kredi Çekmek İçin Sigorta Olması Şart Mı?

  Bankaların elde ettikleri gelirleri göz önünde bulundurulduğunda müşterilerine vermiş oldukları kredilerin bu gelirde büyük bir paya sahip olduğunu görmekteyiz. Aynı şekilde müşterilerin de ihtiyaçlarını giderdiği için her iki taraf için karlı bir durum söz konusu oluyor. Her iki tarafın da karına olan bu işlem için bankalar müşterilerine bazı şartlar koşmaktadır. Gelir belgesi, en az 6 aylık sigortalı olmak, borcu vs. olmamak gibi koşulları sağlayan her müşteriye kısa sürede kredi verilmektedir. Fakat sigortası olmayan, bir işte çalışmayan kişilerin ihtiyaçları olması halinde kredi verilmemekteydi. Fakat son yıllarda yapılan yasal düzenlemeler neticesinde artık ev hanımları başta olmak üzere sigortası olmayan kişiler de kredi alabilmektedir. Sigortası olmayana kredi veren bankalar aracılığıyla belli bir limite kadar ihtiyacı olan herkes kredi başvurusunda bulunarak olumlu cevap alabilmektedir. Bu demektir ki artık kredi çekmek için sigortalı olma şartı aranmamaktadır.

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar

Sigortası olmayan kişilere kredi veren bankalar öncelikle bu kişilerden en az 1 tane kefil istemektedir. Eğer bu kefil geliri iyi olan birisi ya da memur gibi kamu personeli olursa daha rahat kredi çıkarılabilmektedir. Fakat tüm bunlara rağmen yine de kredi miktarı çok fazla olmamaktadır. Ortalama 10 bin TL’ye kadar Sigortası olmayana kredi veren bankalar mevcuttur. Başta devlet destekli Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası olmak üzere birçok banka öğrenci, ev hanımı, işsiz gibi sigortası olmayanlara kredi vermektedir.

Benzer içerikler:  Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar

Sigortası olmayan kişilerin kredi başvurusu esnasında bankaya ipotek gösterebileceği ev, araba, arsa ve tarla gibi varlıkları varsa daha yüksek miktarda kredi çekebilmektedir. Bu konuda ING Bank, Yapı Kredi, Denizbank ve Finansbank gibi özel bankalar daha ön plana çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*