Ptt Aktif Bank Emekli Kredisi Nasıl Çekilir?

PTT Aktif Bank Nedir?

Bu yazımızda sizlerle Ptt aktif bank emekli kredisi nasıl çekilir konusuna cevap arayacağız. Bu kapsamda öncelikle PTT – Aktif Bank işbirliğinden bahsedelim. Aktif Bank – PTT işbirliği ile başlayan süreç yeni bir dönemin işaretçisi olacak gibi gözüküyor. Bu çalışmayla hayata geçirilen ‘Passo Kredi’ ile maaşını PTT’den alan emekliler 36 aya varan vade imkanları ile ve avantajlı faiz oranlarıyla aldıkları maaşın 5 katına kadar kredi sahibi olabiliyorlar.

Ülkemizde yapısı ve yaptığı çalışmalarla köklü bir geçmişe sahip olan PTT vatandaşlara yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk ve tek ‘Doğrudan Bankası’ Aktif Bank ile maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler yeni duyurulan ‘Passo Kredi’ avantajından yararlanabilmektedirler. Bu kredi ile hayat sigortanız da yapılmaktadır. Ayrıca 80 yaşa kadar kefilsiz kredi alabilme olanağının yanında 36 ay vade seçeneği bulunmaktadır. İsterseniz biraz da Ptt aktif bank emekli kredisi nasıl çekilir detaylı göz atalım.

PTT – Aktif Bank Kredi Başvuru İşlemi

Ptt aktif bank emekli kredisi nasıl çekilir yazımızın kapsamında kredi alabilmek için öncelikle size en yakın PTT şubesine giderek kredi almak istediğinizi görevliye aktarmanız gerekmektedir. Bu aşamada görevli size Kredi Başvuru Formu verecektir. Bu formda yer alan şartları okuyup herhangi bir sorun olmaması doldurup görevliye teslim etmelisiniz. Bu aşamadan sonra artık geriye beklemek kalıyor. Kredi başvuru işlemi onaylandıktan sonra artık başvuru yaptığınız PTT şubesine giderek kredinizi alarak kullanmaya başlayabileceksiniz.

Passo Kredi’yi kısaca özetleyecek olursa aylık maaşlarını PTT’den alan emekliler avantajlı faiz oranları ve 36 aya varan vade imkanlarıyla kefilsiz olarak bu olanaktan faydalanabileceklerdir. Kredi başvuru işlemi sistem üzerinden yapılıp, değerlendirilip en kısa zamanda sonuçlandırılmaktadır. Sonuçlanan krediler de yine PTT gişelerinden istenildiği zamanda alınabilir. Aktif Bank ve PTT bu ortak çalışmadan önce de Ucuz Para Transferi (UPT) adı altında bir proje gerçekleştirmişlerdi. UPT aracılığı ile tüm bankalardan çevrimiçi olarak PTT işyerlerine ve tüm çevrimiçi PTT işyerlerinden tüm bankalara ucuz ve pratik bir şekilde para transferi gerçekleştirilebiliyordu.

Benzer içerikler:  Hangi Sektörde İş Kurmalıyım?

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*