MoneyGram Nedir?

MoneyGram Acenteleri

Finans sektöründe yurtiçi ve yurtdışı piyasalarında en çok kullanılan uygulamalardan biri de para transferidir. Para gönderme ve para alma hizmeti sunan kuruluşlar arasında MoneyGram bulunmaktadır. MoneyGram, piyasada para transferi hizmeti veren kuruluşlar arasında en güvenilir olanı olup aynı zamanda son derece ekonomik bir sistemdir.

MoneyGram

Dünyanın en iyi para transferi uygulamaları arasında yer alan MoneyGram yurtiçi ve yurtdışında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sahip olduğu sistem sayesinde uluslar arası arenada yaklaşık olarak 200’den fazla ülkeye ve 330 binden fazla noktaya para transferi yapmasıyla bilinen MoneyGram bu alanda en iyi kuruluşlar arasındadır. Sistemsel olarak diğer rakiplerine nazaran daha uygun ücretlere para transferi gerçekleştirmektedir. Para transferi için uygun ücret noktasında iddialı olan MoneyGram transferin gerçekleşmesini de 10 dakika gibi kısa sürede gerçekleştirmektedir. Bu sistem finansal ürünler arasında teknolojik yenilikler bakımından en iyisi olarak kabul edilmektedir.

MoneyGram’ı Kimler Nasıl Kullanır?

Bu sistem diğer para transferlerine göre hem ekonomik hem de hızlı olmasından dolayı birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. MoneyGram sistemi genellikle yurtdışı irtibatlı olan kişiler tarafından daha fazla kullanılmaktadır. Yurtdışında okuyan öğrenciler, seyahat eden aileler, çalışan işçiler ve çeşitli ülkeleri dolaşan turistler kullanmaktadır. MoneyGram uygulamasını kullanmak isteyen bireyler ilk olarak en yakında yer alan MoneyGram acentesine gitmesi yeterlidir.

MoneyGram’la Para Gönderme

MoneyGram ile yurtdışına veya yurt için para göndermek çok kolay olup bunun için ilk olarak en yakın acenteye gitmeniz yeterlidir. Acente içerisindeki yetkili sizin para transferiniz için küçük bir gönderim formu doldurmanızı isteyecektir. Formun doldurup yeniden görevliye verilmesinden sonra para transferi 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmiş olmaktadır. Para gönderim sırasında size verilen referans numarasını kaydetmeyi asla unutmayın! Parayı çekmek isteyen kişiler yalnızca bu referans numarasını kullanmak suretiyle işlemi gerçekleştireceklerdir.

MoneyGram’la Para Çekme

İhtiyacınız olan meblağ size MoneyGram’la gönderilmişse parayı çekmek gayet kolaydır. Hesabına para gönderilen kişiler meblağı çekmek için ilk olarak en yakın MoneyGram acentesine gidilmesi gerekir. Parayı çekmek isteyen kişi ilk olarak para alım formunu doldurması gerekmektedir. Para alım formunun üzerindeki bilgilerden en önemli olanı paranın gönderildiği referans numarasının öğrenilip forma yazılmasıyla birlikte acentede görevli olan personele verilmesi yeterlidir. Formu alan acentedeki görevli sizin hesabınıza yatırılan paranın tamamını anında sizlere ödemektedir.

MoneyGram Hangi Bankalarda Bulunmaktadır?

Yurtiçi ve yurtdışı para transferi işlemleri için MoneyGram’ı tercih eden bireyler 200’den fazla ülkede yer alan ve 330 binin üzerinde acentesi bulunan kuruluşları kullanabilirler. Ülkemiz sınırları içerisinde para transferi için MoneyGram acentesi arayanların ilk adresleri Denizbank, Kuveyt Türk ve TMSF elinde bulunan Bank Asya’dır. Türkiye sınırları içerisinde yer alan bu bankaların herhangi bir şubesini kullanmak suretiyle para transferi işlemleri gerçekleştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer içerikler:  En Kolay Kredi Çekme Yöntemleri Nelerdir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*