Kredi Puanı Yükseltme

Kredi puanımı nasıl yükseltebilirim? En çok cevabı aranan soruların başında geliyor. Kredi notu nedir? Bu not nasıl verilir? Ve kredi notu nasıl yükseltilebilir. Bu soruların yanıtını merak edenler…

Kredi Notu‘nuzu yükseltmek çok zor değil biraz sabır gerekecek.

Biraz zamana ihtiyacınız var çünkü kredi notunuz aniden yükselmez. Kredi puanınızı yükseltebilmek için ilk yapmanız gereken şey , halihazırda mevcut borçlarınızın hepsini ödemek olacaktır. Çekmiş olduğunuz Kredi borcunuz ve kredi kartı borcunuzun yanında fatura borçlarınız da ödemeniz gereken borçlar arasında yeni çıkan yasal düzenleme ile girmiş durumdadır.

Kredi puanınız, kullandığınız bankacılık işlemlerine göre farklılık gösteren bir puan türü olduğu için borçlarınızı tamamen kapatıp beklemek kredi puanınızı yükseltmeyecektir. Mevcut olan tüm borçlarınızı ödedikten sonra yapacağınız doğru hamlelerle kredi notunuzu yani puanınızı yükseltebilirsiniz.

Tüm borçlarınızı ödediniz bundan sonra yapacağınız şey düşük limitli bir kredi kartı edinip ve bu kredi kartınıza ait olan borcu her ay düzenli ve asgarisini değil borcunu tam bir şekilde ödemek. Bu noktada dikkat etmeniz gerekecektir. Kredi notunuzun artmasını istiyor iseniz, kredi kartınızın aylık asgari tutarını değil harcadığınız tutar yani tüm borcunu düzenli bir şekilde ödeme yapmanız gerekecektir. Var olan borcunuzu hesap kesim tarihinden evvel ödemek bu puanı artırmanızda size daha kolay gelecektir.

  Kredi puanınızı artırmak için yapabileceğiniz bir diğer işlem ise az miktarda bir kredi çekmek olacaktır. Yine aynı şekilde çektiğiniz kredinin borcunu gününde her ay düzgün ödeyerek sürecini fişeklemiş olacaksınız. Tüm borcunuzu yapabiliyorsanız ilk taksitte kapatmak da puanınızı yükseltecek en etkili adımlardan biri olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekme Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizde borç para verenler, borç para verilir ve en kolay kredi veren banka hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer içerikler:  Bayilik Almak Mı, Kendi İşini Kurmak Mı Mantıklı?

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*