Kredi Kartında Cvc Güvenlik Kodu Nedir? Nerede Yazar?

Esas ismi ile CVC kart doğrulama kodu olarak bilinir. Bankalara ait olan kredi kartlarının ya da banka kartlarınızın üst kısmında yazılı olan kodlara denir. Birçok kredi kartlarında ise bahsetmekte olduğumuz bu kod, kartın arka kısmında bulunan imza şeridinin üst tarafına basılmış olan sayıların son üç basamağı olabilmektedir. Cvc nedir sorusuna bu şekilde yanıt verebilirken daha farklı bir açıklamada yapabiliriz. AMEX yani American Express kartlarında bulunan cvc kodu genel olarak kartların ön yüzeylerinde bulunmakta olan dört haneli bir kod olarak insanların karşısına çıkmaktadır.

Kredi kartlarında veya banka kartlarında bulunan cvc güvenlik kodu kabarmalı olmadığından dolayı kart numaralarından farklı bir şekilde makbuz içerisinde yazılmaz ve bundan dolayı da kart sahibi haricinden hiç kimse tarafından bilinmesi söz konusu dahi olamaz. Bundan dolayı asla kredi ya da banka kartlarınızda bulunan cvc güvenlik kodunu kimseyle paylaşmamak gerekmektedir. Aksi halde kredi kartlarınız ile her türlü işlemi yapabilirler. Satın alma işlemleri esnasında kredi kartınıza ait olan bilgilerinizi giriyorken güvenlik sebebinden dolayı kişilerden cvc güvenlik kodu alanının doldurulması istenmektedir. Göndermiş ve girmiş olduğunuz bütün bilgileriniz güvenli SSL bağlantılarına ait bir bağ ile aktarma yapılır.

Kredi kartında cvcv güvenlik kodu nedir nerede yazar sorusuna cevap verecek olursak, istenilen cvc güvenlik kodu kartların şirketlerine göre farklılık gösterebilmektedir yani her şirketin farklı kod adı bulunabilmektedir. Kartları doğrulamaya yarayan değer yani Cvv, kartların güvenlik kodları ya da kişisel olan güvenlik kodları olarak bilinmektedir. Cvc kodları hem kartlar üzerinde hemde insanlar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Kişiler kredi kartlarının cvc kodunu bilerek birçok işlemi yapabilir. Bundan dolayı cvc kodlarının güvende tutulması ve mutlaka kimseyle paylaşılmaması gerekir. Eğer daha önce hiç cvc nedir ve cvc kodu ne işe yarar bilmiyorsanız bu konuda hakkında yazmış olduğumuz yazımızı okuyarak daha bilgili hale gelebilirsiniz. Cvc kodları bir nevi kredi kartlarınızın ya da çalışmakta olduğunuz bankaların kartlarının güvencesi olarak bilinir. Ya da can damarı dersek çok daha iyi olabilir. Çünkü cvc kodları yalnızca kart sahibi kişilere söylenir. Bunun dışında herhangi biri tarafından kart üzerinden okunarak ya da ilgili kart yetkilisini arayarak öğrenmek mümkün değildir. Peki bu cvc kodumu nasıl öğrenebilirim? Cvc kodları özel kodlar olarak bilinir bundan dolayı da genellikle bankalar tarafına giderek içerisinde işlem yapılması sonucu öğrenilmektedir. Bunun yanında müşteri hizmetleri ile de öğrenmek mümkün. Daha ayrıntılı bir bilgi isteyecek olursanız müşteri hizmetlerini arayarak cvc nedir ve ne işe yarar diye soracak olduğunuz zaman, kesinlikle bizimle birebir aynı şeyleri sizler ile paylaşacaklardır. Yine de bu konu hakkında daha fazla araştırma yapmak sizin tercihiniz olabilir, fakat tekrar söylüyoruz ki bu kodu asla herhangi bir ikinci kişiyle paylaşmaya kalkmayın.

Benzer içerikler:  Garanti Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*