Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? İptal Edilir?

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? İptal Edilir?

Günlük hayatta alışveriş sırasında ödeme kolaylığı sağlayan, acil nakit ihtiyaçlarınızın karşılanması ve düzenli olarak fatura ödemenize yardımcı olan kredi kartları artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Düzenli olarak kullanıldığında birçok avantajı beraberinde sunmuş olsa da ülkemiz genelinde milyonlara ulaşan insan sayısı kredi kartlarından mustariptir. Bu yüzden birçok ailenin ekonomik sıkıntı yaşamasına ve yüksek faiz oranları ile de ödeme zorluğu çektirmektedir. Daha sayılabilecek birçok hususlar dahilinde kredi kartı kullanıcıları zamanla bu ürünlerden soğumakta ve kapatmanın yollarını aramaktadır. Peki, kredi kartı nasıl kapatılır iptal edilir? Kredi kartına sahip olmak isteyen vatandaşlarımız ne kadar zorlanıyor ise maalesef kapatma sürecinde de bir o kadar zorlanmaktadır.

Kredi kartı iptali gerçekleştirileceği sırada yapılan prosedürlerden dolayı kartı kapatmaktan vazgeçen veya bankanın kredi kartı kullanıcısına yeniden sunmuş olduğu alternatifler sayesinde vazgeçirilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmak istemeyen kredi kartı kullanıcıları, kapatma işlemi sırasında şu yolları izlemelidir. İlk olarak kapatılacak olan kredi kartı tamamen iptal edilebilir veya borcu ödenirken kullanıma kapatılabilir. Var olan borcu öderken sizler isterseniz kredi kartını kullanıma kapatabilirsiniz. Bunun dışında tüm borcu ödemek suretiyle toptan kredi kartını kapatabilirsiniz. Kredi kartı nasıl kapatılır iptal edilir diyenler için ilk öneri boş bir A4 kağıda kredi kartı bilgilerini yazmak suretiyle gerekli işlemlerin yapılması için kredi kartı iptalini belirten bir dilekçe yazıp en yakın banka şubesine bırakabilirsiniz. Bunun dışında daha hızlı bir yol için bankanızın telefon bankacılığı üzerinden kredi kartı iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığı üzerinden kredi kartını kapmak isteyenlerin müşteri temsilcisi ile görüştüğü sırada sabırlı ve dikkatli olmalarını öneririz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Ekstresi Nedir? başlıklı makalemizde Kredi Kartı Ekstresi ve Kredi Kartı Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer içerikler:  Kuveyttürk Kredi Kartı Başvurusu 2016

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*