Kredi Kartı Ekstresi Erteleme

kredi kartı ekstresi nedir

Kredi Kartı Ekstresi Nedir?

Günümüzde kredi kartları insan hayatında önemli bir yer tutmaya devam ediyor. Bundan dolayı kredi kartı ekstresi erteleme işlemi de bilinmesi gereken konular arasında ilk sıralarda yer tutmuştur. Öncelikle kredi kartı ekstresinin ne olduğunu anlamaya çalışmak gerekecektir. Bunun için yazımıza kredi kartı ekstresinin anlamını açıklayarak başlamak yararlı olacaktır.

Kredi kartı ekstresi, kredi kartı kullanan banka müşterilerine bankaca hazırlanıp gönderilen, kredi kartı kullanım detayı, asgari ödeme tutarı, taksitlendirilen borçların hangi taksitlerde olduğunu, dönem ve toplam borçlara ait bilgileri detayları ile gösteren ve banka tarafından müşteri adreslerine yazılı olarak ya da elektronik posta yolu ile aylık olarak gönderilen belge ya da dokümanlara verilen isimdir. Kredi kartı ekstrelerinin düzenli olarak takibinin yapılması kredi kartının sorunsuz bir şekilde kullanımı açısından faydalı olarak görülmektedir. Çünkü yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda harcamaların ve ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması sağlanmış olacaktır. Buraya kadar bahsedilen giriş bilgilerinden sonra kredi kartı ekstresi erteleme konusunda detaylara geçebiliriz.

Kredi Kartı Erteleme Detay

Kredi kartı kullanımı ile birlikte insanlar harcamaların hemen hepsini kredi kartı üzerinden yapmaya başlamışlardır. Nakit ödeme yapan kimse yok gibidir. Bundan dolayı bazı zamanlarda insanların maddi anlamda sorun yaşamaları ve ödemeleri yaparken zorlanmaları karşılaşılan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu gibi durumlarla bankalar müşterilerine ekstre erteleme seçeneği sunmaktadır. Böylece ekonomik olarak bir darboğaz içerisine giren kimselerin ödemelerini rahat bir şekilde yapmaları sağlanmaktadır. İşte tam olarak bu aşamada kredi kartı ekstresi erteleme ihtiyacı olan insanlara yardımcı olunacaktır.

Kredi kartı ekstresi ertelenirken genellikle bütün bankaların işlem süreçleri aynıdır. Bankaların hemen hepsi internet üzerinden erteleme talebi alabilirken bazıları da SMS ve telefon bankacılığı yolu ile de işlem yapılabilmektedir. Aynı zamanda banka şubelerince de ekstre erteleme işlemleri gerçekleştirilebilir. Kredi kartı ekstre ertelemede bilinmesi gereken en önemli noktalardan birisi de yapılan ertelemenin belli bir faiz oranına tabi tutulması ve işlemden sonraki aylara yansıtılmasıdır. Bundan dolayı gerekmedikçe kredi kartı ekstre ertelemesi yapmamak faydalı olacaktır.

Benzer içerikler:  Krediyi Erken Kapatmanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Bir önceki yazımız olan Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 3280 SMS Kredi, Cebimde Kredi ve Denizbank Kredi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*