Kredi Kartı Borcunun Sürekli Asgari Tutarını Ödesem Ne Olur?

Kredi Kartı Borcunun Sürekli Asgari Tutarını Ödesem Ne Olur?

Sürekli Asgari Tutarı Ödemek

Kredi kartları hepimizin hayatında var olan ve bazılarımız için öncelikli bir alışveriş aracı olan bir karttır. Kredi kartı hayatımıza girdiğinden beri yanında kredi kartı borcunu da beraberinde getirmiştir. Böylece zaman zaman televizyonda karşılaştığımız kredi kartı mağdurları ortaya çıkmıştır. Aslında mağdurluk durumunu meydana getiren yine kredi kartı kullanımını bilinçsizce yapmaktır. Bu sebeple mağduriyet yaşamamak için ihtiyaç dahilinde harcama yapmak kendi yararınıza olacaktır. Ancak biz sizlere bu yazımızda sürekli olarak kredi kartı borcunun asgari ödemesinin yapılmasının ne gibi sonuçlar meydana getireceği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kredi Kartı Borç Ödemesi

Kredi kartı ödemeleri içinde herkes ay sonunda yapmış olduğu harcama kadar bir ödeme ile karşılaşmaktadır. Bu ödeme bilgileri içinde ise bir asgari ödeme bir de net ödeme ibaresi bulunmaktadır. Net ödeme aslında o ay yaptığınız toplam harcama borcunuzdur. Yani asıl ödeme yapmanız gereken kısımdır. Ancak bu borcun tamamını ödeyemeyeceğiniz zamanlarda borcun asgari ödemesini yaparak kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki sürekli olarak kredi kartının asgari borcunu ödemek herhangi bir soruna yol açar mı? Sürekli asgari ödeme yapmak herhangi bir soruna yol açmaz. Ancak asgari borcu ödenip net borcu ödenmeyen kredi kartının kalan borcuna sürekli olarak faiz işlemeye devam etmektedir. Bu durum yüklü bir kredi borcu ödemesi ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu sebeple sürekli asgari borç ödemesi yapmak yerine durumunuz olduğunda net ödemelerinizi yapmanız da kendi yararınıza olacaktır. Ayrıca faiz borcunun yanı sıra kredi notunuz da olumsuz olarak etkilenir. Kredi notunun düşmesi ise bankalar nezninde itibarınızın düşmesine neden olacaktır. Yine kredi ihtiyacınız olduğu zaman zor durumda kalmanıza neden olup kredi kullanmanızı zorlaştıracaktır.

Benzer içerikler:  Çin’den İthal Edilebilecek En İyi Ürünler

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kredi kartı kullanma konusunda pek çok kişi günümüzde hala bilinçsiz davranmaya devam etmektedir. Özellikle indirim ve taksit seçeneklerinin büyüsüne kapılarak ihtiyacı dışında alışveriş yapanlar kredi kartı borç ödeme dönemlerinde zorluk çekmektedir. Bu sebeple harcama yaparken gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına dikkat ederek alışveriş yapmanız kendi yararınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*