Kredi İle Telefon Nasıl Alınır?

kredi ile telefon nasıl alınır?

Kredi İle Telefon Alınabilir mi?

Son yıllarda iletişimde yaşanan gelişmelerle birlikte cep telefonu kullanımı önlenemez derece artmıştır. Haliyle insanlar kredi ile telefon nasıl alınır sorusunun da cevabını merak etmektedirler. Çünkü artan cep telefonu kullanımı 7’den 70’e herkesin cep telefonu sahibi olmasına sebep olmuştur. Öyle ki artık ilköğretim çağındaki çocukların dahi cep telefonları bulunmaktadır. Bu da bazı kimselerin bilinçsiz harcama yaparak bütçelerini zorlamalarını beraberinde getirmiştir. Bundan dolayı kredi ve kredi kartı ile cep telefonu alımında bazı kısıtlamalar ortaya konarak insanların gelişigüzel cep telefonu almalarının önlenmesi amaçlanmıştır.

Ülkemizde yukarıda belirtilen durumlardan ötürü cep telefonu satın alırken özellikle kredi kartına taksit uygulaması tamamen kaldırılmıştır. Böylece önceleri 1 yılını bile doldurmadan değiştirilen cep telefonları nedeniyle insanlar daha taksiti bitmeden aldıkları cep telefonunu yeni bir telefon ile değiştirmekteydi. Tabi ki bu da yeni taksit ödemeleri demekti. İşte tüm bu nedenlerden dolayı ister mağazalardan olsun isterse de internet üzerinden olsun kredi kartı ile alım yapılırken cep telefonlarına taksit olanağı bulunmamaktadır. Ancak bu duruma çare arayan bankalar bazı yöntemler ile müşterilerine yine taksitler halinde ödenmek koşuluyla fırsatlar sunmaktadırlar.

Kredi İle Telefon Alma

Kredi ile telefon nasıl alınır konulu yazımız kapsamında vereceğimiz bilgilerle birlikte siz de bir cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Üstelik ödemenizi tek bir seferde yapmak yerine taksitler halinde yapabileceksiniz. Öncelikle belirtmek gerekir ki kredi kartına taksit yapma zorunluluğu olmadan taksitler halinde cep telefonu alabilirsiniz. Peki bu nasıl olur?

İlk olarak Avea, Türkcell ve Vodafone gibi operatörlerce sunulan telefon kampanyaları ile taksitli cep telefonu alabilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak ise büyük teknoloji marketlerin bankalarla yaptıkları anlaşmalar neticesinde sundukları küçük kredi olanakları ile cep telefonu alımını taksitli bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sayede kredi ile telefon nasıl alınır konusunda herhangi bir sorun yaşamadan satın alma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu toplam ödeyeceğiniz tutarın cep telefonu fiyatından yüksek olacağıdır. Çünkü bir anlamda ilgili bankadan faiz ile kredi çekmiş olacaksınız.

Benzer içerikler:  HSBC Banka Concept Kredi Kartı Başvurusu

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*