Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

kredi çekebilirmiyim

Kredi Çekebilmek İçin Gerekli şartlar;

  • Çalıştığınız iş yerinde 6 aylık süreyi doldurmanız bankadan gelecek cevaba etkileyecektir. Acil paraya ihtiyacınız var ve hemen  kredi almak zorundaysanız  önceden sigortalı çalıştığınız yerleri belirtmeniz de fayda var.
  • Başvuru sırasında eğer  borç gözükmesi varsa, kredi başvurusu onayının olumlu olma ihtimali düşecektir. Bu gecikmeyi ortadan kaldırsanız dahi bankaların incelemesi birkaç aylık dönemi kapsar. Bu yüzden ödemeyi elinizden geldiği kadar geciktirmemeye dikkat ediniz. Kredi kartı borcu için başvurulan kredilerde hepsini yatıramassanız bile  asgari ödeme tutarını ödemeye dikkat edin.
  • Geçmişte idari veya yasal takip altına alınan müşteriler, başvuru sürecinde bankalarla mevduat ilişkisi oluşturup, kredi dışı ürünlerini kullanmaları, 3 ile 5 ay arasında gerçekleşen başvurularda onay almalarını sağlar.
  • Borç ödeme geçmişiniz çok önemli biliyorsunuz. Bu yüzden kredi taksitlerini zamanında ödemek yeni kredi çekseniz dahi 2 ay sonra tekrar kredi çekebileceğiniz anlamına gelmektedir.
  • Kredi notunuzun kredi çekerken çok önemi vardır. Şartlar arasında yok ancak büyük bir unsur kredi verilip verilemeyeceğini belirleyen faktörlerin başında gelmektedir.

Benzer içerikler:  Gelir Belgesiz Kredi veren Bankalar

1 yorum

  1. ‘çekerken oh ne güzel ! çok param oldu çok mutluyum’ dedirten , tam bir ay geçtikten sonra ilk taksit ödemesini yaptığında ‘iyiymiş kredi çekmek ben hep çekeyim ‘ derken , sonraki aylarda ödemesini yaparken, ‘eyvah ! ben ne yaptım ? ne bitmez çilem varmış, öde öde bitmiyor’ dedirten ocağınıza bildiğin incir ağaçı diktiren hayatımızın vazgeçilmez ihtiyaçı olan, adeta yaşam suyumuz haline gelen hatta yaşam amacımız olur. bu daha doğru bir tabir oldu. kısacası şuan adeta her çalışan insan kredi ödemek için çalışıyor, kredi ödemek için bir çok olumsuz işlere katlanıyor hayat işte zor..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*