Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

Konut Kredisi Faiz Oranları
Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi kullanmak isteyen kimselerin ilk olarak dikkat etmesi gereken nokta alacağı kredinin faiz oranı olmalıdır. Genellikle uzun vadeli olduğu için ödenecek faiz de bu orana göre çok daha fazla olacaktır. Bu nedenle konut kredisi faiz oranları her kredi başvurusu yapacak olan kimseler tarafından çok iyi araştırılmalıdır.

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredilerinin faiz oranları ihtiyaç ve taşıt kredilerine nazaran oldukça düşüktür. Fakat uzun vadeli çekildikleri için geri ödemesi çok daha fazla olmaktadır. Bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda konut kredisi faiz oranları ne kadar düşük bir kredi çekilirse ödemeler de o kadar az olacaktır. Yazımızın devamında en bugün itibarıyla en uygun faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar ve kampanyalarından bahsedeceğiz. Bu faiz oranları ve kampanyalar banka inisiyatifinde değiştirilebileceği için en doğru bilgi için ilgili bankaya müracaat etmenizi öneriyoruz.

  •  ICBC Yeni Evim Kredisi Kampanyası:

    Ülkemizde kısa süre önce faaliyetlere başlamasına rağmen hızla büyüyen ICBC bankası, Konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine 120 aya kadar varan vade seçenekleri sunuyor. 0 – 60 ay arası olan kredi çekiminde faiz oranı % 1.08 olmaktadır. 61 – 120 ay arası için faiz oranı ise % 1.11 olmaktadır. Ayrıca alınacak olan evin büyüklüğüne ve kişinin yaşı gibi faktörlere bağlı olarak faiz oranlarında değişiklikler yapılabilmektedir.

  • Finansbank Konut Kredileri: 

    Finansbank, yeni ev almak ya da evini değiştirmek isteyen müşterilerine birden fazla alternatif kredi seçeneği sunmaktadır. 180 aya kadar vadelendirilebilen Finansbank kredi paketlerinden sizin için en uygun olanını seçerek kullanabilirsiniz. Her ay sabit kredi ödemek istiyorum diyorsanız Standart Konut Kredisi kullanacaksınız. Ya da taksitlerinizi aylık gelirinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu kredi paketlerinin yanı sıra daha birçok farklı seçeneklerde konut kredisi seçeneği bulunmaktadır.

  • HalkBank Evim Dost Kredi: 

    Halkbank, hayallerindeki eve sahip olmak isteyenler için cazip ödeme koşulları ve faiz oranları ile konut kredisi sunmaktadır. 120 aya kadar vadelendirilebilen bu kredi türünde 30 aya kadar olan kredilerde aylık % 0,80 faiz oranı uygulanmaktadır. 30 ay sonrasında ise 120 aya kadar % 0,89 aylık faiz oranı uygulanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 3280 SMS Kredi, Cebimde Kredi ve Denizbank Kredi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer içerikler:  Konut Kredisi Faizleri Düşer mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*