Hangi Sektörde İş Kurmalıyım?


İş Kurma Nedir?

Dünyada ve ülkemizde yeni iş fikirleri geliştirme ve uygulama oldukça revaçtadır. Öyle ki hangi sektörde iş kurmalıyım sorusu yeni ve genç girişimcilerin aklını meşgul etmeye devam etmektedir. Konumuzun detaylarına geçmeden önce iş kurmanın ne anlama geldiğini kısaca açıklamak yararlı olacaktır. Çünkü ilerleyen aşamalarda değinilecek birkaç önemli noktanın anlaşılması burada yapılacak tanımla birlikte düşünülebilir.

İş kurma denilen süreç bireylerin mevcut işlerini geliştirme isteği olarak tanımlanabileceği gibi girişimcilere dönük olarak iş geliştirme merkezlerince hali hazırdaki iş fikirlerine yönelik yasal süreç ve gereksinim tespiti, iş fikrinin uygulama esnasında gereken insan gücü ve özellikle genç girişimcilerin yeterliliği araştırmaları, bu konuda gereken yatırım tutarı, işin gerçekleştirilmesi esnasında devamlılığın sağlanması için gereken koşullar, ortaya atılmış olan iş fikrinin başarılı olabilmesinde gereken ana kriterler ile iş fikrinin başarılı olabilme ihtimali noktalarındaki genel durumdur. Bu kısa tanımdan sonra hangi sektörde iş kurmalıyım sorusunu cevaplamaya başlayabiliriz.

İş Kurmada Önü Açık Sektörler

Hangi sektörde iş kurmalıyım sorusuna verilecek birçok cevap bulunmaktadır. Öncelikle siz hangi alanda yeteneklisiniz ve başarılı olduğunuz yönleriniz nelerdir bunları bilmeniz gerekecektir. Her insanın çalışma hayatı boyunca sahip olduğu mesleği işi severek yapması ve bu konuda günlük sorunlardan kaçınmaması gerekir. Dolayısıyla öncelikle belirtmek gerekir ki bir iş kurma esnasında ilk öncelik sizin bu işe olan yatkınlığınız ve isteğiniz olacaktır. Aksi halde kurulacak olan iş muhtemelen bir süre sonra sorunlar yumağına dönüşebilecektir. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan iş fikirlerine dönelim.

Size önereceğimiz ilk iş fikri gıda olacaktır. Malum insanlık tarihi boyunca olmazsa olmaz konu beslenmedir ve siz de insanların gıda ihtiyaçlarına kalıcı ve etkili çözümler sunarak sektörde kalıcı olabilirsiniz. İkinci olarak çocuk bakımı hizmeti gelecekte daha çok revaçta olacaktır. Çünkü artık hemen herkes çalıştığı için çocukların bakımı oldukça hayati bir noktaya gelmiştir. Bir sonraki önerimiz internet sitesi satışlarına yönelmek olacaktır. Bu da sizi e-ticarete yönlendirecektir. Son olarak kişisel ürünlerin ortaya konması gelecekte getirisi yüksek bir iş kolu olabilir.

Benzer içerikler:  Çalışanlar Olmadan İş Kurmak

Bir önceki yazımız olan Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 3280 SMS Kredi, Cebimde Kredi ve Denizbank Kredi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*