Halk Bankası 3401 SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk Bankası 3401 SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknolojinin son hızla gelişmesi ile birlikte birçok işlem artık internet üzerinden saniyeler içinde gerçekleştirilmektedir. Birçok banka da teknolojik altyapısını sağlamlaştırarak müşterilerine en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır. Bankalar son zamanlarda gündelik işleri nedeni ile bankacılık işlemlerini yapamayan kişiler ile ilgili çözüm yolları sunmaktadır. Biz de sizlere bu yazımızda SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır, Halkbank 3401 SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Halkbank 3401 SMS ile Kredi Başvurusu

Günümüzde birçok kişi çeşitli sebeplerle kredi başvurusu yapmaktadır. Kredi başvurusu yapmak için bankalar çeşitli yollar sunmaktadır. En çok kullanılan yöntem banka şubesi üzerinden işlem yapmak olsa da gün içinde bankaya ulaşamayan birçok kişi internet bankacılığı sistemini kullanmaktadır. Yine birçok bankanın SMS yolu ile işlem olanağını sağladığını da bilmek gerekir. Halkbank SMS yolu ile kredi başvurusu yapabilmek için ise yapmanız gereken cep telefonunuzun kısa mesaj sistemine girerek TC kimlik numaranız, kullanmak istediğiniz kredi tutarı ve aylık gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak 3401’e göndermek. Böylece Halkbank SMS ile kredi başvuru işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. SMS yolu ile yapılan kredi başvurularında standart 1 SMS ücreti alınmaktadır. Bu ücret banka tarafından değil kullanmış olduğunuz operatör tarafından tahsil edilir. SMS ile kredi başvurusu yapma işlemi bir ön başvuru olduğundan esas sözleşme için banka ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu İptali

Halkbank 3401’e SMS yolu ile kredi başvurusu yaptıktan sonra işlemi iptal ettirmek istediğiniz zaman herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Dediğimiz gibi SMS yolu ile kredi başvurusu yapmak bir ön başvuru olduğundan zaten kredi ile ilgili işlem yapmak için bankaya gitmeniz gerekecektir.

Benzer içerikler:  İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Halkbank kredi başvurusu yapılırken ya da başka bir bankaya kredi başvurusu yaparken bankalar sizin kredi notunuzu da dikkate alırlar. Kredi notları geçmiş dönem borç ödeme durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Ödemelerinizi zamanında yapmanız halinde kredi notunuz yüksek olur. Aksi durumda ise kredi notunuz düşer. Kredi kullanımında önem arz eden bu duruma dikkat etmeniz halinde kredi başvuru işlemlerinizi sorunsuz olarak tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 3280 SMS Kredi, Cebimde Kredi ve Denizbank Kredi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*