Garanti Bankası Kredi Başvurusu 2017

Kredi Başvuru İşlemleri

Yazımızın konusu Garanti Bankası kredi başvurusu 2017 olarak belirlenmiştir. Bundan dolayı öncelikle kredi başvurularının nasıl yapıldığından kısaca bahsederek yazımıza giriş yapalım. Günümüzde kredi başvurusu için birkaç yol bulunmaktadır. İlk olarak kredi başvurusu yapılmak istenen banka şubesine gitmek suretiyle işlemler başlatılabilir. Bu şekilde banka müşteri temsilcisi ile birebir görüşüp başvuru işlemi hemen yapılabilir. Kredi başvurusu için bir diğer yol ise cep telefonu ile işlem yapmaktır. Ancak bu yöntem çoğu banka için geçerli olmayabilmektedir.

Kredi başvurularında günümüzün en ideal yöntemi internet üzerinden yapılan başvurudur. Hemen bütün bankalar artık kredi ve kredi kartı gibi hizmetlerin başvurularını internet ortamından almaktadırlar. Bu durumun hem banka hem de müşteri adına avantajları bulunmaktadır. Bankalar açısından bakıldığı zaman müşteriye kolay ve hızlı erişim olanağı sağlayan internet başvuruları müşteri açısından da aynı şekilde hızlı ve pratik başvuru yapabilme demektir. Bu kadar bilgiden sonra isterseniz Garanti Bankası kredi başvurusu 2017 konumuzu detaylandırmaya başlayalım.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

İlk başta belirtildiği gibi Garanti Bankası kredi başvurusu 2017 başvurusu için direk olarak banka şubesine gidebilirsiniz ya da SMS yolu ile başvuru da yapabilirsiniz. Ancak biz yazımızda daha çok internet üzerinden yapılan başvuru işlemini açıklayacağız. Kredi başvurusu için öncelikle Garanti Bankası web sitesine giriş yapılır. Ana sayfada bulunan ‘Hesaplayın’ bölümünden ister bireysel ister ev kredisi sekmelerinden birisini seçip ihtiyacınız olan tutarı ve vade miktarını yazarak anında hesaplama yapabiliyorsunuz. Ardından ‘Hemen Başvur’ butonuna tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

Kredi başvurusunda bir sonraki aşama 4 adımdan oluşur. ‘Kişisel Bilgiler’, ‘Kimlik ve İletişim Bilgileri’, ‘Çalışma ve Gelir Bilgileri’ ve ‘Kredi Bilgileri’ aşamaları olarak belirlenmiş olan bu adımlar sonucunda kredi başvuru işlemini başlatabilirsiniz. İlk adımda başvuru sahibinin TC kimlik numarası ve cep telefon bilgisini girerek kredi başvuru işlemini başlatmak oluyorsunuz. Bu aşamaları eksiksiz bir şekilde doldurup başvurunuzu bankaya ilettiğiniz takdirde istediğiniz miktarda ve vadede kredi hesabınıza aktarılacaktır. Yapmanız gereken tek şey internet bağlantısı olan bir bilgisayara sahip olmaktadır.

Benzer içerikler:  Albaraka Türk Katılım Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*