Findeks Kredi Notunu TC Kimlik Numarası İle Öğrenme


Bu yazımızda Findeks kredi notunu TC kimlik numarası ile öğrenme konusuna dair detaylı bilgileri siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. Bilindiği üzere kredi çekmek isteyenler bankaya müracaat ettiklerinde başvuruları değerlendirmeye alınır ve bir süre sonra da değerlendirme sonuçlanarak müşteriye iletilir. Başvuru olumlu sonuçlanırsa uygun görülen kredi tutarı müşterinin kullanımına verilir. Eğer olumlu sonuçlanmazsa bu durumda kişiye kredi verilmeyecektir. Peki, başvurunun ardından değerlendirme sürecinde neler baz alınır? Yazımızın devamında bu sorunun detaylı sevabını bulabileceksiniz.

Findeks Kredi Notu TC Kimlik Numarası İle Nasıl Öğrenilir

Kredi başvurusunda bulunan kişilerin başvuruları değerlendirilirken dikkate alınan en önemli kriter kredi notudur. Bankalar müşterilerinin kredi notuna bakarak onları kredi başvurularını olumlu ya da olumsuz karşılarlar. Kredi notu ne kadar yüksek olursa kredi alabilme ihtimali o kadar yüksek olacaktır. Peki, kredi notu nereden ve nasıl öğrenilebilir?

Ülkemizde faaliyet gösteren 9 büyük banka bir araya gelerek Kredi Kayıt Bürosu’nu oluşturmuştur. KKB de Findeks adı altında bir hizmeti devreye sokmuştur ve burada kredi notu başta olmak üzere birçok bilgileri toplamaya başlamıştır. Bankalarda yer alan müşterilerin bilgileri eş zamanlı olarak buraya gönderilir ve diğer bankalar ile paylaşılır. Önceleri bu bilgiler sadece bankalar arasında paylaşılırken günümüzde kişilerin de hizmetine açılmıştır. Findeks’in resmi web sitesi üzerinden TC kimlik numarası ile kişiye ait kredi notu sorgulanabilmektedir. Bu kişi herhangi bir yakınınız olabileceği gibi evinizi kiraya vereceğiniz ya da borç verebileceğiniz herhangi bir kişi de olabilir. İşte adım adım Findeks kredi notunu TC kimlik numarası ile öğrenme :

  • Findeks sitesine girerek kredi notu sorgulama gibi birçok hizmeti kullanabilmek için öncelikle ücretsiz üyelik alınmalıdır. Tamamen doğru kişisel bilgileri gerekli alanlara girdikten sonra TC kimlik numaranız ve üye olurken oluşturduğunuz parolanız ile sisteme giriş yapın.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra soldaki menülerden Findeks Kredi Notu olanı seçin.
  • Açılan sayfada üst menüde Kendi Kredi Notum ve Diğer Kişi Kredi Notu olmak üzere 2 farklı buton gelecek. Buradan Kendi Kredi Notum yazanı seçerek şahsınıza ait olan Findeks kredi notunu öğrenebilirsiniz. Biz konumuz olan TC kimlik numarası ile Findeks kredi notunu öğrenme için Diğer Kişi Kredi Notu alanını seçeceğiz.
  • Kimin Findeks kredi notunu sorgulamak istiyorsak TC kimlik numarasını ilgili alana yazıp sağ taraftaki Kontrol butonuna basın. Sorgulama sonucunda gelen bilgiler ile sorgulama yapmak istediğiniz kişinin aynı olup olmadığını kontrol edin.
  • Son olarak alt tarafta yer alan paketlerden istediğinizi seçin ve ödemenizi gerçekleştirin.
Benzer içerikler:  Kuveyt Türk Katılım Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Tüm bu adımları sırasıyla gerçekleştirdikten sonra Findeks kredi notunu TC kimlik numarası ile öğrenme işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*