En Çok Puan Veren Kredi Kartları

En Avantajlı En Çok Puan Veren Kartlar

Bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartlarının hemen hemen hepsinde chip para ya da puan uygulamaları mevcut. Bu kredi kartı puanlarını insanlar yerine göre bedava uçak bileti, gıda ürünleri ya da elektronik cihazlar için kullanabiliyorlar.

En avantajlı kredi kartı hangisi?  Aslına bakılırsa bu sualin net bir yanıtı yok maalesef, çünkü kredi kartı kişiye bağlı niteliklere göre en iyi ya da en kötü banka kredi kartı olabiliyor. Çok puan veren bir banka avantajlı gibi görünse de yıllık olarak alınan aidat ücretinin yüksekliği can bezdirici olabiliyor. Aslında size istediğiniz olanakları veren bankanın kredi kartı sizin için en iyisidir. Bu yüzden yaptığınız harcamalara paralel olarak tayin ettiğiniz bir kredi kartınız olmalı. Eğer uçakla çokça seyahat eden biriyseniz en çok uçuş mili kazandıran kartlara yönelmelisiniz.

Peki, bu kartlardan hangilerini kullanmak daha avantajlı, hangi bankanın kredi kartının puan ya da chip para verme kat sayısı daha avantajlı? Yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Banka Kredi Kartlarının Harcama Başına Puanları

İş Bankası Maximum Kart

İş Bankası’nın hem Maximum Klasik Kartı hem de Maximum Aidatsız Kartı için 1000 TL harcama başına verdiği puan 20 TL. Aidatsız Karttan adından anlaşıldığı gibi yıllık kart ücreti alınmazken, diğerinde 46 TL gibi meblağ her sene alınıyor. Yalnız Klasik kartın, Aidatsız karta nazaran sağladığı avantajlar daha fazladır, bunu da unutmamak gerekir. Mesela taksitli alışveriş yapmayı seviyorsanız, Klasik Kart sahiplerine iş yerleri faizsiz taksit imkanı sağlarken, Aidatsız Kart sahiplerinden ise ek ücret talep ediyor.

Benzer içerikler:  Odea Bank Kredi Kartı Başvurusu

ING Bonus Card

ING Bank’ın bol uçuş gerçekleştiren müşterilerine sağladığı avantajda, harcama başına uçuş mili kazanıyorsunuz. Bankalar arasında en çok mil puan kazandıran kredi kartı olan ING Pegasus Plus Kartın yıllık aidat ücreti ise 59 TL’dir. Ayrıca 200 binden fazla iş yerinde geçen ING Bonus Card’la 1000 TL’lik harcama başına 20 TL bonus para kazanıyorsunuz. Bu kartın senelik ücreti ise 86 TL.

Garanti Bonus Card

Garanti Bonus Card ve Money Card kredi kartları 250 binden fazla mağaza ve iş yerinde geçmektedir. Harcadıkça kazandıran kart 1000 TL harcama başına 20 TL bonus para vermekte ve bu kartlar için yıllık 75 TL aidat ücreti talep etmektedir.

Akbank Axess Kart

160 bin farkı iş yerinde geçen Akbank Axess Free kredi kartında aidat uygulaması yoktur. Bu karta nazaran daha fazla avantajlar barındıran Axess Klasik kredi kartı kullanan müşterilerden ise yıllık aidat adı altında 80 TL istenilmektedir. Kartların 1000 TL başına kazandırdığı chip para 10 TL.

QNB Finansbank Fix Card

QNB Finansbank’ın Fix Card kampanyasında aidat ödeme zorunluğu yok. Yalnız kredi kartının harcama başına verdiği puan çok düşük. Kart 1000 TL harcama başına 1 TL puan veriyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Ekstresi Nedir? başlıklı makalemizde Kredi Kartı Ekstresi ve Kredi Kartı Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*