Döviz Bozan ATM ve Bankaların Listesi

doviz bozan atm ve bankalar

Gece gündüz kavramının ortadan kalkması ile birlikte özelikle büyük şehirlerde artık hayat 7 gün 24 saat boyunca devam etmektedir. Ancak bazı işlerimizi hala gündüz mesai saatleri içerisinde halledebilmekteyiz. Bunlardan birisine örnek verecek olursak; gece saat 12 ‘de döviz bozdurmak istediğimizde büyük ihtimalle açık bir döviz bürosu bulma şansımız çok azdır. Bu konuda da bankalar devreye girmiş ve ATM ‘lerden döviz işlemi yapmamıza imkan sağlamışlardır. Bu yazımızda sizler için döviz bozan ATM ve bankaların listesi ni paylaşacağız.

Öncelikle; ATM ‘lerden döviz işlemi iki türlü olabilmektedir. İlki; eğer bir bankada döviz hesabınız varsa ve hesabınızdaki dövizi TL  olarak çekmek istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. Müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir ATM ‘sine giderek döviz hesabınızda bulunan dövizi önce Türk Lirası ‘na çevirebilir ve daha sonra çevirdiğiniz bu Türk Lirası ‘nı da ATM ‘den çekebilirsiniz. Hatta işleminizi bozuk para verebilen ATM ‘lerden yapıyorsanız kuruşu kuruşuna Türk Lirası ‘na çevirmiş olduğunuz meblağın hepsini çekebilmektesiniz. Bu şekilde işlem yaparak ATM den döviz bozma imkanı genelde bankaların çoğu tarafından sağlamaktadır. Bunlara birkaç örnek verecek olursak; İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, TEB, Finansbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbankası, HSBC, Garanti Bankası, ING Bank, Odeabank ‘ı sayabiliriz.

ATM lerden döviz bozdurma yolları arasında ikinci olarak sayacağınız yöntem de oldukça kolaydır ve bu yöntemde ilgili bankanın müşterisi olmanıza gerek yoktur. Bu yöntemde USD, Euro ve GBP (İngiliz sterlini) bozdurma işlemleri yapabilirsiniz. Bu şekilde ATM den döviz bozma işlemi yapabileceğiniz bankalar ise Türkiye İş Bankası ve T.C. Ziraat Bankası ‘dır. Ancak bu işlem bu iki bankanın para yatırılabilen ve bozuk para verebilen ATM ‘lerinden yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken ise oldukça basit. Az önce belirttiğimiz özelliklere sahip herhangi bir ATM ‘ye giderek kartsız işlem menüsüne girerek buradan da döviz bozdurma bölümüne girerek ilgili parametreleri takip etmek.

Benzer içerikler:  Kredi ile Alınan İpotekli Araç Satılabilir Mi?

Şunu hatırlatmak isteriz ki; banka döviz kurları ile piyasa döviz kurları arasında fark vardır. Bankadan döviz bozdurduğunuzda zarar edersiniz. Ancak bu zararının küçük çaplı bozdurmalarda dikkate alınacak meblağlar değildir. Örneğin piyasa döviz kuruna göre 1 doları 2,95 TL ‘ye bozduruyorsanız, bu rakam bankada 2,80 civarında olacaktır. Bunun için en iyisi acil ihtiyaçlar dışında döviz işlemlerimizi döviz bürolarından halletmek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 3280 SMS Kredi, Cebimde Kredi ve Denizbank Kredi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*