Devlet Hibe Destekleri

Devlet Hibe Destekleri
Devlet Hibe Destekleri

50 bin TL hibe başvurusu

Devlet hibe destekleri ile girişimcilerin önlerini açmayı hedefleyen proje kapsamında KOSGEB aracılığı ile çeşitli destekler almak mümkün. Devlet destekli hibe ve faizsiz krediler ile sermayesi olmayan fakat güzel projeleri ile ticarete atılmak isteyenler artık sıkıntı çekmeden istedikleri işyerini açabilirler. Geri ödemesiz hibe destekleri ya da faizsiz krediler ile girişimcilere bir hayli destek imkânı sunulmaktadır. KOSGEB’in girişimcilere sunduğu 50 bin TL hibe başvurusu için KOSGEB başvuru şartlarını kolaylaştırıyor. Bu başvuru girişimcilik sertifikasına sahip olan kişilerin yazdığı iş planına göre değerlendirilmekteydi. Fakat KOSGEB artık öncelikli olarak sertifika sahibi olma ve sertifika alındıktan sonra iş yeri açma şartını kaldırarak başvuru şartlarını hafifletmeyi hedef edinmiştir. Yeni düzenleme sayesinde artık girişimcilerin hayalleri hayal olmaktan çıkıp gerçekleşme yolunda ilk adımını atacaktır. Bu yenilik sayesinde işletmesini henüz kurmayan girişimciler de 50 bin TL hibe başvurusu yapabileceklerdir. KOSGEB bu konuda, gerekli gördüğü koşulları vatandaşların lehine daha da hafifletmiş olacaktır.

İşletmeyi Kurmadan Önce KOSGEB’ e Başvuruda Bulunma

KOSGEB (Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi) başkanı Recep Biçer, bu program dâhilinde yeni düzenlemeler yapıldığını ifade etmiştir. Yeni yürürlülüğe giren düzenlemeyle birlikte KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayan ve bu eğitimler sonucu sertifika alan girişimci vatandaşlar işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB’ e başvuru yapabiliyorlardı. Fakat bu şartın ortadan kalkmasıyla girişimci vatandaşlar artık işletmelerini açmadan da KOSGEB’ e başvuruda bulunabilecek ve destek hizmetinden kolaylıkla yararlanabileceklerdir. Girişimcilik destek programları ile amaçlanan Türkiye’de girişimcilik ruhunu yaygınlaştırmak ve üst düzey işletmelerin kurulmasına olanak sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda girişimci vatandaşlar iş kurma konusunda eğitim alarak bilgi sahibi olacaklardır. Girişimci vatandaşlar rol ve sorumluluklarının farkına vararak daha iyi iş planları hazırlayabilecek bilgi ve beceriye sahip olacaklardır. Girişimcilik destek programları hem işletmeler için hem de girişimciler için başarıya ulaşmanın sırlarını verecek ve ülke genelinde ekonomi piyasası uluslararası düzeye ulaşıp ülkeyi temsil edecektir.

Benzer içerikler:  KOSGEB Kredi Faiz Desteği

KOSGEB’ e Kaç Kez Başvurulabilir?

Girişimci adaylarının KOSGEB’ e en az üç kez başvurma hakkı vardır. Başvurusu onaylanan kişilerin en az 90 gün içinde işletmelerini kurup, KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmaları ve taahhütname imzalamaları gerekir. 90 gün belirlenen süre içinde bu şartlar yerine getirilmezse başvuru onayı KOSGEB tarafından reddedilecektir. Üç kez yapılan başvuru hakkından sonra tekrar başvuru yapmak imkânsızdır. Çünkü KOSGEB başvuru hakkını üç olarak belirtmiştir. Girişimcilik destek programından ise sadece bir kez yararlanılabilir. İşletmesini kurup KOSGEB’ e başvurmayan kişiler için son gün 31 Aralık 2017’dir. Bu süre zarfında KOSGEB’ e başvuru bir an önce yapılmalıdır. Belirlenen süre bittikten sonra sadece, işletme açmayıp KOSGEB’ e başvuran kişilerin başvuruları değerlendirilecektir. Sizde bu destek ile kafanızdaki projeyi canlandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*