Deniz Düğünü Bütçesi Nasıl Hazırlanır?

Deniz Düğünü Nedir?

Birçok çiftin hayallerini süsleyen, değişik tarzda bir organizasyonla dünya evine girmek isteyen, deniz üzerinde yapılan düğün organizasyonu türüne deniz düğünü denir. Yapılan diğer düğün organizasyonlarına oranla bu düğün türü çiftlere mali açıdan pahalıya patlamaktadır. Bu veriler göz önüne alınarak, çiftlerin bu düğün planlaması için ayriyeten bir bütçe ayarlamaları gerekir. Örneğin bir yıl önceden deniz düğünü bütçesi için birikim yapılırsa tüm problemler ortadan kalkacak, olası bir zorluk durumu böylelikle engellenmiş olur.

Deniz Düğünü Bütçesi Nasıl Yapılır?

Çiftlerin ilk yapması gereken yakın mesafelerde bir sahil belirlemek olacaktır. Bunun nedeni düğün zamanı gelene dek organizasyon işleriyle uğraşacak, sürekli bu yere gidip gelecek olacağınızdan yakın bir sahil olması sizin yararınıza olacaktır. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf edeceksiniz. Böylesi bir maliyetli düğün organizasyonunda tasarruf etmek her aşamada işinize yarayacaktır. Deniz düğünü organizasyonunun kesinlikle denizde yapılacak diye bir kaidesi yoktur, göller de çiftler için bir alternatiftir.
Hava şartları açısından düğünün yapılacağı zaman dilimini de önceden belirlemek gerekir. Çünkü düğünü gündüz yapmak ve yağmursuz bir hava seçmek bütçe planı yapmak kadar önemlidir. Gece yapılan düğünlerde aydınlatma ve yağmurlu günlerde mekânı korumak için yapılan faaliyetler ayriyeten ek masraflara sebep olabileceği gözden kaçırılmamalıdır.

Çiftlerin düğün sonrası yapacakları balayı tatilleri göz önünde bulundurularak düğünün yapılacağı mekâna yakın olan tatil yerleri ve oteller bulunmalıdır. Hangi tatil beldesi cebe uygunsa oralar tercih edilmelidir. Bu planlar son ana bırakılmamalıdır. Çünkü oteller önceden ayarlanmışsa mali açıdan çiftler kar edecektir. Eğer düğün otelde yapılacaksa önceden fiyat konusunda anlaşmaya varılmalıdır.

Davetiye konusunda tasarruf etmek istiyorsanız, düğün davetiyelerinizi arkadaşlarınız ve yakınlarınızla beraber yapabilirsiniz.

Düğün esnasında yakınlarınıza dağıtılacak olan ikramlar konusunda, yiyecek ve içecek firmaları araştırılmalı, gıdalar ve fiyatlar birbirleriyle karşılaştırılarak en uygun fiyat teklifi alınmalıdır. Buna göre de tercih yapılmalıdır. Gelecek misafir sayılarına göre ikramlar alınmalıdır. Fazla sayıda alınan ikramlar hem israf olacak hem de maliyet olarak size geri dönecektir.

Deniz düğünü yapacağınız mekâna uygun olacak şekilde süslemeler almanızda fayda var. En uygun fiyatlı süslemelerle mekânınızı daha cazip bir hale getirerek misafirlerinizin beğenisini kazanabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirdeki uygun fiyata süsleme satan yerlerden malzemeleri alabilirsiniz.
Gelinlik ve damatlık konusunda deniz organizasyonuna uygun tercihler yapabilir ve en uygun mağazalar araştırılarak içinize sinen gelinliği ve damatlığı alabilirsiniz. Eğer Türkiye’deki fiyatlar cebinize uygun değilse yurtdışı mağazaları araştırılmalı ve fiyatı cebinizi yakmayacak kıyafetler için sipariş verilerek bu sorun ortadan kalkabilir. Bu aşamalar gelin ve damat adayları için dikkate alınırsa, bütçesi çok olan deniz düğünü ufak araştırmalar, birikim ve tasarruf yollarıyla mümkün hale gelebilir.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar (Gelir Belgesiz) başlıklı makalemizde anında kredi kartı veren bankalar, en kolay kredi kartı veren bankalar ve hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer içerikler:  İnternetten Alışverişin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*