Bankacı Maaşları 2017


Yeni yılın gelmesi ile birlikte her meslek mensubu çalışanların maaşlarına da çeşitli oranlarda zam geldi. Biz de bankacı maaşları 2017 yılında ne kadar oldu diye araştırdık. Araştırmamız neticesinde yeni işe giren en alt seviye kadrodaki bankacı maaşlarının 1450 TL civarında olduğunu gördük. En üst seviyedeki bankacı personelinin maaşı ise 15.000 TL ye kadar çıkabiliyor. Birçok meslek dalında mesaiye kalındığında maaşın üzerine ekstradan mesai ücretleri de eklenmektedir. Fakat bankacılarda ise genellikle mesai paraları diye bir kavramdan bahsedilmemektedir.

2017 Bankacı Maaşları Ne Kadar

Bankacı maaşları 2017 yılında yüksek zam oranlarından biraz uzak görünüyor. Bankacıların maaşlarının asgari 1404 TL civarından başlayıp 15000 TL’ye kadar çıkabildiğinden bahsetmiştik. Yeni yılla birlikte % 8 – 10 civarında bir zamla birlikte bu ücretler de artacaktır. Fakat özel sektörde yer alan bankaların personelleri devlet destekli bankalardaki personeller daha fazla kazanabiliyor. Bankanın kazancından zaman zaman personellerin performanslarına göre pay verilebilmektedir. Maaşlarındaki farklar da üzerine eklendiğinde iyi paralar kazanıyorlar diyebiliriz. Böylece maaşları ortalama 1700 TL ‘den başlayıp 20000 TL ye kadar çıkabilmektedir. 2016 bankacı maaşlarını örneklerle biraz daha açarak anlatöaya çalışalım.

Gişe görevlisi olarak bir bankada çalışmaya başlayacak olan kişilerin maaşları 1300 – 1700 TL arasında değişmektedir. Örneğin İşbankası gişe görevlisi 1400 TL alırken Yapıkredi bankasında gişe görevlisi olarak çalışan bir kimse ortalama 1700 TL maaş almaktadır. Yani diğer pozisyonlarda olduğu gibi bankadan bankaya hatta merkezden şubeye göre değişen maaş politikaları uygulanmaktadır. Gişe asistanlarından sonra bireysel müşteri temsilcilerinin ne kadar maaş aldıklarından bahsedelim. Bazı bankalarda bireysel müşteri temsilcileri  gişe asistanlarından yaklaşık 150 -200 TL fazla maaş almaktadır. Bazı bankalarda ise bu fark 1000 TL ye kadar çıkabilmektedir. Uzman yardımcılığı, müfettişlik ve iç denetçilik gibi kadrolarda yer alan personeller asgari 2500 TL’den başlayıp 6000 TL’ye kadar maaş alabilmektedir. Şube müdürü maaşları ise 7000 TL’ den başlayıp 15000 TL ye kadar çıkabilmektedir. Bölge ve şube koordinatörlerinin aldıkları maaşlar ise 15000 – 20000 TL arsında olmaktadır.

Benzer içerikler:  Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu

Bankacı maaşları 2017 yılında da pozisyona göre değişmektedir. Bankaya gişe asistanı olarak giren bir kimse tahsiline ve performansına bağlı olarak şube müdürlüğüne hatta genel müdürlüğe kadar yükselebilme şansına sahiptir. Bu nedenle gişe görevlisi olarak girildiği zaman maaşı az bulmayıp azimle çalışmak ve yükselmeyi hedeflemek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Denizbank 3280 SMS Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 3280 SMS Kredi, Cebimde Kredi ve Denizbank Kredi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*