Akbank EFT Saatleri

akbank eft saatleri

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan birisi olan Akbank’ta en çok kullanılan işlemlerden birisi EFT olmaktadır. Bu yazımızda Akbank EFT saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle EFT nedir kabaca bahsettikten sonra Akbank EFT nasıl yapılır, hangi saatler arasında yapılır gibi konulardan bahsedeceğiz.

Akbank EFT Nasıl Yapılır?

Günümüz bankacılık işlemlerinden en sık kullanılan işlemlerin başında para transferi gelmektedir. Aynı bankada yer alan iki farklı hesap arasındaki para transferine havale denilmektedir. Farklı bankalar arasında yapılan para transferine ise EFT denilmektedir. Havale yapabilmek zaman ve gün kısıtlaması olmazken EFT yapabilmek için zaman ve gün kısıtlaması söz konusu olmaktadır. Genel olarak mesai saatleri içerisinde EFT işlemi yapmak mümkün olmaktadır. Mesai saatleri dışında, hafta sonlarında ve resmi tatil günlerinde EFT işlemi yapılamamaktadır. Bu nedenle farklı bankadaki bir hesaba para aktarmak isteyen kişi, EFT işlemi için mesai saatleri içerisinde işlem yapmak zorundadır. Bu bağlamda Akbank EFT saatleri sabah 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arası olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Bu saatlerde hafta içi resmi günler olması durumunda yapılacak her EFT işlemi ortalama 10 dakika içerisinde gerçekleşecektir. Bazı durumlarda bankalardaki yoğunluklar nedeniyle bu süre yarım saate kadar uzayabilmektedir. Eğer yarım saat içerisinde EFT işlemi tamamlanmadıysa mutlaka Akbank Müşteri Hizmetleri’ni arayarak işlem hakkında bilgi alınması tavsiye edilir. Böylece gerçekleşmeyen veya bir hata ile karşılaşılan işlemler düzelttirilerek mağduriyet yaşanmasının önüne geçilir.

Akbank, EFT yapabilmek için müşterilerine birden fazla alternatif seçene sunmaktadır. Bunlar telefon bankacılığı, şube bankacılığı, atm bankacılığı ve oline bankacılık seçenekleri olmaktadır. En sık tercih edileni ise online bankacılık olmaktadır. Para transferi sekmesinde yer alan EFt başlığı üzerinden ilgili hesap bilgileri de girildikten sonra eft işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Tabi bunun için de yine Akbank EFT saatleri içerisinde olması şartı aranmaktadır.

Benzer içerikler:  Ziraat Bankası EFT Saatleri

Bir önceki yazımız olan Denizbank EFT Saatleri başlıklı makalemizde denizbank eft saatleri ve eft saatleri kaça kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*